Jak inteligentne roboty mogą nam pomóc w pracy na roli? Czy sztuczna inteligencja spowoduje masowe bezrobocie? M.in. o tym rozmawiano podczas konferencji w Puławach, zorganizowanej z okazji otwarcia nowego kierunku na Politechnice Lubelskiej.
Konferencję dotyczącą sztucznej inteligencji nieprzypadkowo zorganizowano w Puławach. Od stycznia 2023 roku miejscowy Park Naukowo-Technologiczny ściśle współpracuje z Politechniką Lubelską w zakresie opracowania i realizacji innowacyjnych projektów.
"Sztuczna inteligencja w biznesie", którą od tego roku można studiować na PL, to pierwszy taki kierunek na uczelni publicznej w Polsce. Według władz uczelni ma on duży potencjał i może pomóc absolwentom odnaleźć się w szybko zmieniającej się rzeczywistości.
– Jest to nasza odpowiedź na potrzeby rynku, ale także na rozwój naszego otoczenia społeczno-gospodarczego, ponieważ tam wszelkiego rodzaju rozwiązania z obszaru sztucznej inteligencji są coraz bardziej popularne – mówi Marcin Gąsior, dziekan Wydziału Zarządzania Politechniki Lubelskiej.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
"PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17